Sağlık

Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak raylı sistem hattının temeli atıldı

Bursa Şehir Hastanesi’ne kesintisiz ulaşımın sağlanması için projelendirilen Emek-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nın temeli törenle birlikte atıldı.

Bin 355 yatak kapasitesine sahip, özellikle salgın sürecinde Bursa’nın sağlık hizmetleri yükünü çeken Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşımın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için projelendirilen ve Bakanlar Kurulu kararıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen 6.1 km’lik 4 istasyonlu Emek- Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nda imalat resmen başladı.

Şehir Hastanesi arkasındaki alanda gerçekleştirilen törene Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belelediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve çok sayıda milletvekili, ilçe belediye başkanı ve davetli katıldı.

Bursa’nın raylı sistem ağı genişliyor

Şu anda Bursa’nın 47,2 kilometre olan raylı sistem hattına; 6.1 kilometrelik Emek-Şehir Hastanesi Hattı ve 9 kilometrelik Kent Meydanı-Terminal Hattı eklenecek. Böylece Bursa’nın raylı sistem hattı 62 kilometreye çıkacak.

Bu hattın tamamlanmasıyla birlikte şehir içi raylı sistem hattı, şehir hastanesine ve Balat’a yapılması planlanan hızlı tren istasyonuna bağlanacak.


Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı