Sağlık

Bursalılar için ari sertifikalı doğal süt! Fiyatı ne kadar olacak?..

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde vatandaşlara sağlıklı gıda sunmak amacıyla belediye tarafından hayata geçirilen Nilüfer Bostan, el hatta hava dahi değmeden paketlenecek olan doğal sütü litesi 5 TL’den satışa sunacak.

Nilüfer Belediyesi’nin sağlıklı gıdayı vatandaşla buluşturma amacıyla faaliyete geçirdiği Nilüfer Bostan, Türkiye’nin farklı illerinde üretilen çok sayıda kooperatif ve derneğin 100’ü aşkın ürününü satışa sunuyor.

Bu ürünlerden en yenisi ari sertifikası alınarak satışa çıkarılan günlük süt.

Peki nedir bu ari sertifikası? Nasıl alınıyor?

Öncelikle ari süt belgesi almanın çok kolay bir iş olmadığını söyleyelim.

Üretimin çok hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Hayvandan sağılan süt el değmeden, hava ile teması gerçekleşmeden ambalajlanmalı, süte bir ısıl işlem uygulanmamalı. Özetle süt hayvanda ne ise şişede de o şekilde olmalı.

Çocukların gelişimi için çok önemli

Konuyla ilgili de bir açıklama yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ari denilen saf-doğal sütün Bursa’da üretildiğini açıklayarak, “Bu süt Türkiye’nin birçok yerinde bulunması zor bir süt, çocuklarımızın gelişiminde önemli bir fayda sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Nilüfer Bostan’da başka hangi ürünler var?

Nilüfer Bostan raflarında çeşitli baharatlar, tarhana, salça,erişte ve peynir çeşitleri, yumurta, tereyağı, reçeller, zeytin yağı ve konserve çeşitleri bulunuyor.

Nilüfer Bostan aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılan ürünler Bursa’nın çeşitli ilçeleri, Yalova, Eskişehir, İzmir ve Artvin’deki kooperatifler ve Yolçatı, Misi ve Ürünlü Kadın Dernekleri’nden alınıyor ya da üretiliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı