Bursa Seyahat

Büyüleyici ‘2543 metreye’ yolculuk

Türkiye’de kış turizminin merkezi kabul edilen ve Güney Marmara bölgesinin en yüksek dağı özelliğine sahip olan Uludağ; florası, faunası, endemik bitkileri ve kendine has özellikteki atmosferi ile adeta bir yeryüzü cenneti…

Antik zamanda Olimpos, keşişlerin sığınarak tapınak inşa etmeleriyle Keşiş Dağı olarak isimlendirilen dağ, 1925 yılında Uludağ ismini almıştır.

Uludağ’ın zirvesine uzanan büyüleyici yolculuk ortalama olarak 1850 metre rakım ile başlar. Farklı güzergahlarla ulaşılabilen 2453 metre yüksekliğindeki zirve yolculuk boyunca yer yer yaz otasında dahi erimeyen karlara dokunabilirsiniz.

Hatta şanslıysanız iki bin rakım üzerinde yaşamasıyla bilinen ve Uludağ’a özgü bir kebelek olan Apolla Kelebeği’ni fotoğraflayabilirsiniz.

Havanın açık olduğu zamanalrda büyüleyici dağ manzarasının yanında Küçük Zirve, Kapı Mevkii ve Büyük Zirve’den İstanbul’u dahi görebilirsiniz.

Zirve hattına yakınlığıyla ve buzul özelliğiyle bilinen göller bölgesinin de görülebileceği zorlu ama aynı zamanda heyecanlı bu doğa yürüyüşünde yolculuğun uzunluğu 22 kilometredir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı