Bilim ve Teknoloji

Elon Musk önermişti! Rekor kullanıcı sonrası çöktü…

Kullanıcılarına dayattığı sözleşme sonrası WhatsApp pek çok kullanıcısından tepki almış, birçok kişi benzer başka uygulamalar kullanmaya başlamıştı. Bu uygulamalardan en çok indirilenlerin başında gelen Signal’de de rekor seviyede yeni kullanıcı sonrası çökme tehlikesi yaşandı. Kullanıcılar cuma günü anlık mesajlaşma uygulaması Signal’de mesaj alma ve iletme konusunda sorun yaşadıklarını belirtti.

Son günlerde adından sıklıkça söz ettiren mesajlaşma uygulaması Signal’in kullanıcıları, Cuma günü uygulamanın çalışmadığını bildirdiler.

Uygulamada sorun yaşayan yaklaşık iki bin kişi bunu raporlayarak mesaj alıp gönderme konusunda sorun yaşadığını bildirdi.

Konuyla ilgili twitter hesabından bir açıklama yapan Signal, hizmeti en kısa sürede tekrar geri getirmek için çabaladıklarını açıkladı.

Şirket daha sonra sorunun, sunucu ve ekstra kapasiteden kaynaklandığını ifade ederek, yeni kullanıcı sayısının en iyimser tahminlerini bile aştığını belirtti.

Signal geçen hafta itibariyle 7.5 milyon indirmeye ulaşmış, Tesla CEO’su Elon Musk da bu uygulamanın kullanılabileceği konusunda öneride bulunmuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı