Türkiye

EYT’liler 480 bini aşkın tweet’le çağrı yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Aralık ayını işarettiği EYT düzenlemesi için emeklilikte yaşa takılan onbinlerce vatandaş Twitter’da bir araya geldi. 480 bini aşkın tweet atan EYT mağdurları adeta Twitter’ın Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu.

Milyonlarca emeklilikte yaşa takılan, bekledikleri EYT düzenlemesinin Aralık ayında Meclis’e getirilmesi için anlık ileti platformu Twitter’da bir araya geldi.

480 BİNİ AŞKIN TWEET’LE REKOR KIRDILAR

EYT’liler #ErtelemeEYTyi etiketiyle 480 bini aşkın tweet atarak adeta Türkiye ve dünya gündemine damga vurdu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Gönül Boran Özüpak da konuyla ilgili açıklama yaparak; düzenlemenin ötelemeden, ertelemeden, bir an evvel açıklanması çağrısı yaparak şunları söyledi:

‘AÇIKLADIĞINIZ GİBİ ARALIK AYINDA TBMM’YE GETİRİN’

“Sayın Bakan Vedat Bilgin, 23 yıldır yaşadığımız adaletsizliğin giderilmesi için yıllarca mücadele veriyoruz. Kamuoyuna açıkladığınız gibi yasanın Aralık ayında TBMM’ ne getirilmesini bekliyoruz. Daha fazla ötelemeden, ertelemeden ve bir an evvel.

‘BİR AN EVVEL MUHATAPLARINA AÇIKLAMA YAPIN’

Daha yasayı Meclise getirmeden, yıllarca çözüm bekleyen EYT ‘lilere bir açıklama yapmadan, işveren kesimiyle görüşüp, tekliflerini kabul ediyorsunuz.

Sayın Bakan Vedat Bilgin, söz konusu olan emekçinin hakkı ve bir an evvel muhataplarına açıklayın” dedi.

‘TALEBİMİZ, HAKKIN HAKLIYA İADESİDİR’

Beklemeye sabrı kalmayan EYT’liler olarak talebimiz; hakkın haklıya iadesidir. Sabah başka, akşam başka EYT haberlerinden bıktık. Artık ertelemeyin, oyalamayın, bir an önce çözün”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı