Moda&Güzellik

‘Giyecek hiçbir şeyim yok ama dolabımda yer bulamıyorum’ diyenlere…

Yazımızın başlığında da bahsettiğimiz gibi an olur ki ‘Giyecek hiçbir şeyim yok’ der insan. Oysa gardırabomuzda bizi bekleyen yeni kıyafetler için de yer bulamayız.

Öyleyse yorucu bir hal almış gardırobunuzu boşaltma vakti gelmiş demektir… Peki nasıl mı?

Öncelikle tüm kıyafetlerimizi görebilmek amacıyla gardırobu boşaltalım ve bir kenara birkaç gün sürecek olsa bile bırakalım.

Böylece sizin için muhtemel uyumlu kombinleri gözden geçirebilirsiniz. Bu ayrıca dolabın derinliklerindeki kaybolmuş güzellikleri ortaya çıkaracaktır.

Şu soruları kendimize mutlaka ama mutlaka soralım.

Bu giysi hala bedenim için uygun mu ve giydiğimde nasıl hissediyorum? 

Bir hasarı var mı, tamir edilebilir mi? Geri dönüşüme yollayamacağınız kıyafetlerinizden vazgeçme zamanı gelmiş demektir.

Joker parçaları sakın gözden çıkarmayın

Bazı parçalar elimizde daima tutulması gereken parçalardır. Birkaç farklı kombinde uyum içinde olabilecek tişört, kot yada eteklerden vazgeçmeyin.

Asabildiğiniz kadar kıyafetinizi dolabınıza asın. Çünkü asılı bir şeyleri görmek çekmecedekileri görmekten daima daha kolaydır. Ve bu kıyafet seçiminde işlerinizi oldukça kolaylaştırır.

İş hayatı ve yaşam tarzınıza ayak uydurmaya çalışın

Her ne kadar rengarenk elbiseler ve gösterişli ayakkabılar hayaliniz olsa da resmi kıyafet kuralları olan bir iş yerinde çalışıyorsanız dolabınızı buna adapte etmeniz gerekiyor demektir.

Dolap yerleşimi karmaşık olmayıp iyi organize edilmeli, gündelik ve hafta sonu kıyafetleri güzelce konumlandırılmalıdır.

Dolabınızı hayal edin ve listenizi dikkatli yapın

Gardrop temizliği sadece temizlik değil ayrıca ihtiyaçlarınızı gözden geçirmeniz için de bir fırsattır.

Nelere ihtiyaç olduğunu belirlemek önemlidir ama yeni sezon alışverişlerinde fiyat ve kalite araştırması yapmak, en az üç parçayla birlikte kullanılabilecek ürünler seçmek daha önemlidir.

Aksesuarsız olmaz

Dolabımızı düzenledik, kalacak ve gidecek kıyafetlerimizi seçtik. Öyleyse kalanların hangi aksesuarlarla uyumlu olduğunu düşünmek daha kolay olacaktır.

Unutmayın aksesuarlarınız konusunda gereksiz kalabalıktan kurtulursanız her yeni sezonda kaliteli birkaç çift ayakkabı ve çantayla harika işler çıkarabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı