Bilim ve Teknoloji

Instagram yeni özelliğini duyurdu: Profesyonel Pano

Instagram işletme hesapları ve içerik üreticiler için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu yeni özelliklerden biri de Profesyonel Pano. Bu özellik sayesinde işletmeler ve influencerlar yani kullanıcıları yönlendiren etkileyen hesaplar; “Gelişmelerden Haberdar Ol”, “Performansını Takip Et” ve “İşletmeni Büyüt” gibi seçeneklerle karşılaşacak.

Sosyal çağın en popüler platformlarından instagram, bir süredir içerik üreticiler ve işletme hesapları için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma amacıyla özellikler geliştiriyor.

Son duyurulan özellik ise “Profesyonel Pano” olacak. Bu özellikle birlikte sunulacak yeni kontrol paneli, instagram’ı profesyonel olarak kullanan tüm hesaplar tarafından kullanılabilecek. 

Özetle bu özellik kişisel hesap kullanıcıları için bir anlam taşımıyor.

Instagram aracılığıyla içerik oluşturucular; markalı içerikler ve diğer para kazanma özellikleri için söz konusu kısa yollardan faydalanabilecek.

Profesyonel Pano için bu bilgilerden yola çıkarsak; kullanıcıların performans ölçümü yapabildiği ve profesyonel araçları keşfettiği bir eğitim merkezi diyebiliriz.

Üç ana bölümden oluşuyor

Performansını takip et, İşletmeni Büyüt ve Gelişmelerden Haberdar ol adlı üç ana bölümden oluşan panoda; Performansını Takip et bölümü ile 30 günlük performans analizi ve trendlere ulaşabilecek, İşletmeni Büyüt kısmında alışveriş özellikleri ve rozetler gibi faydalı araçların kontrolü sağlanacak. Gelişmelerden Haberdar ol bölümü ise profesyonel kullanıcıların instagram üzerinden eğitici kaynaklara ulaşabildiği bir bölüm olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı