Yaşam

Nilüfer’den Ramazan sonrası da devam edecek dayanışma projesi

Ramazan ayının birleştirici ruhu Nilüfer Belediyesi’nin başlattığı projeyle ilçede hissedilecek. dayanismaniluferde.com sitesi vasıtası ve yardımseverlerin de desteğiyle herkesin sağlıklı gıdaya ulaşması sağlanacak.

Beslenmenin en temel insan hakkı olması nedeniyle yola çıkan Nilüfer Belediyesi, ihtiyaç sahipleri ve pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşayan mağdurların sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için yeni bir projeyi hayata geçirdi.

dayanismaniluferde.com isimli internet sitesi aracılığıyla yürütülen hareketi, Nilüfer Kent Konseyi ve S.S. NİLKOOP sürdürüyor..

Projeyle birlikte Nilüfer sağlıklı gıda paketi, internet sitesi aracılığıyla satın alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Ramazan ayında başlatılan söz konusu dayanışma hareketi, Ramazan sonrası da genişletilerek devam edecek.

Bu dayanışma projesine katılan vatandaşlar, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmakla kalmayı aynı zamanda yerel çiftçileri, kooperatifleri ve kadın derneklerini de desteklemiş olacak.

Sitede yer alan bilgiye göre ürünlerin tamamı yerel çiftçiler, kooperatifler ve kadın derneklerinin ürünleri.

Pakette yer alan ürünler ise şöyle:

Böreklik un, sıvı yağ, kırmızı mercimek, nohut, kırmızı fasulye, pirinç, bulgur, salça, yeşil mercimek, toz şeker, tuz, tarhana, erişte ve çay.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı