Eğlence

2,2 milyon dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatan ejdarha yumurtası

En değerli Paskalya yumurtalarının üretildiği Faberge firması, Game of Thrones’taki Daenerys Targaryen karakterinden esinlenerek bir yumurta tasarladı. Değerli mücevherlerle kaplı bu yumurtanın değeri ise 2.2 milyon dolar.

Milyonlarca seveni olan Game of Thrones dizisi final yapalı 3 sene olsa da Faberge için gözleri kamaştıran ejderha yumurtası hikayesi yeni başladı.

Sanat eseri olarak değerlendirilen mücevher kaplı yumurtalar üreten firma, dizide Emilia Clarke’ın oynadığı Ejdarhaarın annesi Targaryen karakterinden esinlendi ve bir ‘yumurta objesi’ni koleksiyonlarına ekledi.Elmas ve yakutlarla bezeli, 18 ayar beyaz altından üretilen yumurtanın fiyatı 2.2 milyon dolar.

Faberga’nın web sitesinde söz konusu yumurtayla ilgili “türünün tek örneği” olarak söz ediliyor.

Ejdarha kuyruğunu taklit etiği belirtilen bir kristal kafes tabanın üstündeki bu ışıltılı küre, açıldığında ise Demir Taht’ın müstakbel varisine minyatür taç tutan yakut bir ejdarhayı ortaya çıkarıyor.

Dizinin kostüm tasarımcısı olan Michele Clapton, Faberge firmasından Liisa Tallgren’le iş birliğinde bulunarak, Lady of Dragonstone’un ruhunu, göz kamaştırıcı yumurtaya taşıyor.

Yumurtalardan biri daha önce 18.5 milyon dolara satılmıştı

Faberge’nin yumurtaları, Saint-Peterburg’da 1842 yılında Gustav Faberge tarafından ortaya çıkarılan ve oğlu Peter Carl Faberge’in geliştirdiği sanat eserleri olarak biliniyor.

Carle Faberge, 50 civarında yumurtalı mücevheratı Çar 3. Aleksandr’ın eşi için üretmiş, Faberge yumurtalarından biri ise 2009 yılında bir müzayedede 18,5 milyon dolara satın alınmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı