Bilim ve Teknoloji

Donmuş göl üzerinde ‘F-Max’ şov! Rekor kırdı

Türkiye’de üretilen ve pazara sunulduğu ilk günden itibaren dikkatleri üzerine çeken Ford F-Max kırdığı hız rekoruyla bir kez daha ilgi odağı oldu.

Ford F-Max kazandığı ödüllerden sonra bir de dünya rekorunun altına imza atarak gözleri üzerine çekti. Ford Otosan mühendislerinin ağır ticari sektöründe, sıfırdan geliştirerek ürettiği “2019 yılı Uluslararası Yılın Kamyonu” ödülü alan F-Max, Rusya’daki Dünya’nın en derin gölü olan Baykal Gölü’nde adeta şov yaptı.


Rusya Otomobil Federasyonu ve Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun düzenlediği Hız Günleri etkinliğine katılan Ford Truck, Rus kadın Ralli Şampiyonu F-Max ile hız rekoru kırdı.

Ilona Nakutis’in sürdüğü F-Max, donmuş yüzey üzerinde saatte 134 km/h hıza ulaştı. 80 km/h hızla gerçekleştirilen fren testinde ise buz üzerinde 196,45 metrelik fren mesafesine ulaşarak zihinlerde yer edindi.

Daha önce 18 kez motor sporları şampiyonluğu bulunan ve etkinliğin organizatörü olan Andrey Leontyev, “F-Maz yeni hız rekoru denemekle kalmadı, beklentilerimizin ciddi anlamda üstünde sonuçlar gösterdi” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı