Bursa

Acemler’e yeni köprü! Trafik yükünün hafiflemesi bekleniyor

Trafik Bursa’nın en büyük problemlerinden biri. Bu konuda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin en çok önem verdiği noktalardan biri de Acemler Kavşağı. Bölgenin yükünü azaltmak amacıyla projelendirilen K5 Şehitlik Köprüsü, Odunluk ve Acemler Köprülerine önemli bir alternatif olacak. Hayran Caddesi’ne bağlantısı için yapılan çalışmalar ise hızla sürüyor.

Bursa’da trafiğin düğüm noktalarından olan Acemler bölgesine nefes aldırması planlanan proje şehre kazandırılıyor.

Günlük 180 bin araç ortalamasının olduğu İstanbul’daki 15 Şehitler Köprüsü’nden de yüzde 10 daha fazla yoğun olan Acemler’de; Mudanya Kavşağı için projelendirilen ve iki yönden gelen otomobillerin de Acemler’e varmadan Hayran Caddesi, Hüdavendigar Mahallesi ve Ali Osman Sönmez Hastanesi istikametine gitmesini sağlayacak köprü ve bağlantılarını hizmete sunan Büyükşehir, Nilüfer Deresi üzerine de yeni köprü kazandırdı.

Osmangazi ve Nilüfer’i birbirinden ayıran dere üzerinde, İzmir Yolu ve Dikkaldırım Caddesi arasında, stadyumun batı kesiminde konumlandırılan söz konusu köprü 2×3 şerit olacak şekilde inşaedildi.

Şehitlik, Hayran Caddesi ve Akademi Caddeleri’nin arasında mevcut olan koridorlara alternatif geçiş imkanı sağlayan K5 Şehitlik köprüsü, aynı zamanda Odunluk ve Acemler Köprüsü’ne de alternatif olarak Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinin önemli çekim noktalarını birbirine bağlayacak. Böylece Acemler Kavşağı ve Orhaneli Kavşağı için trafik yükü hafifleyecek.

Bunun yanı sıra Hat Caddesi bağlantısnın da sağlanmasıyla Zübeyde Hanım Caddesi; bu ağa bağlanacak ve kent içi trafik için önemli bir rahatlanma sağlanacak.

Yapımı tamamlanan bu köprünün, Hayran Caddesi’ne olan bağlantısını sağlayacak yolda, çalışmalar devam ediyor.

Haberin fotoğrafları

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler olanlar

Yukarı